Untitled Document

siena

A3

Šventinio savaitgalio programa

Lapkričio 15 d. penktadienis, 18.00 val.

Iškilmingas koncertas „Mažesnieji broliai – su žmonėmis ir dėl žmonių“

Palangos koncertų salėje (Vytauto g. 43)

Ar žinote, kad Valdovų rūmuose Pranciškonams įsikūrus LDK, trimitininkas pranešdavo gerąją naujieną. Tad, trimituojant, gaudžiant orkestro „Trimitas” garsams broliai pranciškonai  vėl Jums skelbia gerąją naujieną  ir kviečia visą Lietuvą bei svečius susirinkti prie Baltijos jūros kartu švęsti Mažesniųjų brolių ordino atkūrimo 30-metį!

Palangoje, kur po Dievo langu į pasaulį liejasi Dievo malonės dvasia, būkime vieninga Vilties šalies -  Lietuvos šeima!

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas”, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis kartu su populiariais atlikėjais,  solistais atliks visų laikų gražiausius  muzikos perlus, keliančius žmogaus dvasią, spinduliuojančius Viltį, Džiaugsmą, Meilę, Gėrį, Grožį ir Tikėjimą.

Broliai pranciškonai dalinsis savo prisiminimais, emocijomis, žaismingais liudijimais kaip Jie augo kartu su Mumis,  kaip jie buvo su Mumis ir dėl Mūsų 30 metų.  Jūsų lauks  intriguojantys archyviniai kadrai, fotografijos ir neišblėstančių jausmų, šventinių įspūdžių puokštė, kuri kaip gilios rožinio maldos vainikas sužydės mūsų širdyse.

Daugiau informacijos www.ofm.lt

Lapkričio 16 d. šeštadienis,

10.00-16.00 val. Vyrų maldos diena, Kretingos Šv. Antano rūmų salėje (Vilniaus g. 6)

09:00 Dalyvių registracija ir atvykimas

10:00 Malda

10:30 Aido Markausko liudijimas - "Vyrų pašaukimas bažnyčioje"

12:30 Pietūs

13:30 Arūno Raudoniaus liudijimas - "Džiaugsmas kiekvienoj dienoj"

15:00 Arbatos pertrauka

15:20 Rimo Šapausko liudijimas - "Atsivertimo malonė"

Būtina išankstinė registracija iki lapkričio 11 d. internetu:

https://forms.gle/GbUPYTgYxWgzLrQH9

16.30 val. Padėkos ir maldos vigilija kartu su Pranciškoniškąja šeima Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje (Vilniaus g. 2).

18.00 val. Padėkos Šv. Mišios

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje (vadovauja Lietuvos šv. Kazimiero provincijos ministras br. Algirdas Malakauskis OFM, dalyvauja broliai svečiai iš užsienio provincijų).

19.30 val. Agapė (vaišės) Kretingos pranciškonų vienuolyne.

Lapkričio 17 d. sekmadienis, 12.30 val., Iškilmingos Šv. Mišios

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje

(vadovauja J. E. kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ).

Komentaras (0) Peržiūros: 61

 

2019-08-22 Vilniuje Vyriausybės rūmuose vyko Baltijos kelio 30-mečio šventinis paminėjimas. Renginyje dalyvavo Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis,  Baltijos kelio koordinatorius Arūnas Grumadas, kiti šios svarbios akcijos organizatoriai, užsienio šalių ambasadoriai, aktyviai LDK istorinės atminties organizacijų veikloje dalyvaujantys dr. Raimundas Kaminskas, kun. dr. Paulius Saulius Bytautas OFM, signatarė p. Birutė Valionytė, kiti svečiai.

Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. V. Landsbergis paragino nepražudyti to, kas padaryta.

„30 metų. Padarėm. Susiėmėm už rankų ir padarėm. Po to jau svarbu tik neprapilti, nepaleisti ir vesti tolyn ir tolyn. Tai nėra lengva, tai nebuvo lengva ir tai lieka mums užduotis rytdienai ir ateičiai – nepražudyti, kas pasiekta, kas padaryta. Pasižiūri į tas nuotraukas ir matai jėgą – geros valios žmonių jėgą. Jie neatėjo kautis, nugalėti. Jie atėjo būti ir skelbti tiesą, širdį, teisingumą, ateitį, kokios žmonės yra verti. Būkime verti tų, kurie ir galvas, ir jėgas, pastangas dėjo, aukojo tam, kad būtų Lietuva. Kad vėl būtų ir visada būtų“, – pabrėžė V. Landsbergis.

Baltijos kelio koordinatorius Arūnas Grumadas pasidalijo atsiminimais apie to laikmečio įvykius.  Tuomet buvo planuojama, kad gyvoji žmonių grandinė sujungs bent 300 tūkst. žmonių, tačiau de facto susirinko milijonas.

Minėjimo dalyviams buvo pristatyta Baltijos kelio 30-mečiui skirto dokumentinio filmo „Nepakartojamas Baltijos kelias“ premjera, o šventinę nuotaiką kūrė A. Noviko grupė „Jazz Island“.

Baltijos kelias, įrašytas į UNESCO pasaulio atminties sąrašą, visuomet išliks mūsų atmintyje kaip unikalus šių laikų istorijos reiškinys, kuris parodė Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių pasiryžimą siekti nepriklausomybės ir atkreipė pasaulio dėmesį į šią taikią kovą už laisvę.

  

Komentaras (0) Peržiūros: 221

 

2019-08-02/04 d. Dubičiuose įvyko LDK atminties rūmų organizuotas kūrybinis meno simpoziumas/pleneras „Praeities artefaktai“. Plenere dalyvavo menininkai: Gintaras Patackas, Saulius Kriščiukaitis, Arvydas Palevičius, Judita Liaudanskaitė ir Tautvydas Ragulskis. Simpoziumo/plenero vadovas ir kuratorius prof. Arvydas Palevičius.

Plenero metu menininkai kūrybinio įkvėpimo sėmėsi iš garbinga praeitimi dvelkiančių Dubičių vietovių ir istorinių įvykių. Čia netoliese stūkso Karalienės Bonos pilis (piliakalnis). Šalia Dubičių randasi vieno iš 1863m. sukilimo vadų Liudviko Narbuto  paskutinio mūšio laukas. Šią vietą liudija įrengtas  skulptūrų parkas. Pačiame Dubičių kaimo viduryje, sukilėlių bendro kapo vieta, kur 1933 m. pastatytas paminklas, o jo paminklinėje lentoje iškaltos sukilėlių pavardės ir šūkis „Už jūsų ir mūsų laisvę“. Šio paminklo autorius skulptorius ir architektas Antanas Vivulskis, kuris taip pat ir Trijų kryžių paminklo, esančio Vilniuje, autorius.

Plenero dalyviai surengė sukurtų kūrinių parodą, eksponuodami juos ant senųjų trobų sienų. Į parodos atidarymą atvyko LDK atminties rūmų direktorius Danielius Vervečka ir kiti garbingi asmenys. Parodos atidarymo metu, plenero dalyvis skulptorius Saulius Kriščiukaitis savo autorinę akmeninę skulptūrą „Rūpintojėlis“ įteikė LDK istorinę atmintį puoselėjančių organizacijų atstovui Danieliui Vervečkai, tam, kad šių organizacijų vardu būtų papildytas jau esamų Dubičiuose skulptūrų parkas. Simpoziumo/plenero dalyviai po parodos uždarymo, kartu su Dubičių bendruomenės nariais arklio traukiamo vežimo pagalba ir iškilminga procesija iš paskos, palydėjo skulptūrą į Dubičių bažnyčios šventorių.

Skulptūros pastatymu nuspręsta pažymėti dvi Lietuvos respublikai atmintinas datas: tai Liublino unijos 450 metų jubiliejaus ir Lietuvos taikos sutarties su Rusija datoms pažymėti. Taikos sutartis buvo pasirašyta 1920 liepos 12d. o jos priedu - patvirtintas Lietuvos ribų žemėlapis, reiškė pretenzijas į teritorijas, aplinką, žmones, savimonę. Šis žemėlapis pirmasis XXa. pasauliui pasakė kur yra Lietuva.

Skulptūrą, maloniai sutikus Dubičių Švč. Jėzaus Širdies parapijos adm. Almantui Kibirkščiui, nuspręsta artimiausiu metu pastatyti šios bažnyčios šventoriuje šalia kitų skulptūrų, skirtų istorinėms datoms atminti. Skulptūros postamento įrengimu ir jo pastatymu pagal Sauliaus Kriščiukaičio projektą geranoriškai apsiėmė rūpintis Dubičių bendruomenės atstovas Jaunius Grikšas.

Simpoziumo/plenero dalyviai planuoja artimiausiu metu išleisti sukurtų kūrinių katalogą.

Daugiau nuotraukų  >>čia<<

Šį projektą remia:

ŠV. ADALBERTO-LDK-RITERIŲ ORDINO RIČARDO KLIUČINSKO FONDAS

LDK KILMINGŲJŲ PALIKUONIŲ BENDRIJA

LDK PONŲ TARYBA

http://www.kaunorasytojai.lt/naujienos/kaunieciu-simpoziumas-pleneras-dubiciuose-spindulinga-praeitis-sena-skola-ir-salycio-taskai/

Komentaras (0) Peržiūros: 415